Logo: GOPS Lubawa

Zajęcia w Szczepankowie

  • Opublikowane: 2023-10-31 10:26:56
  • Autor: Dorota Trzcińska, wychowawca
  • drukuj
Zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego są dla dzieci ważną formą spędzania czasu wolnego. To tu w gronie rówieśników dzieci biorą udział w różnych zabawach, zajęciach edukacyjnych, kulinarnych, plastycznych i sportowych. Podczas spędzonego tu czasu poszerzają swoją wiedzę i wyobraźnie, a także poznają siebie i swoje możliwości.
Wychowankowie uwielbiają gotować toteż prawie każdego dnia spod rąk dzieci wychodzą dania, którymi się zajadają. W ostatnim czasie było to spaghetti i tort owocowy. Dzieci zawsze starają się, aby przygotowane potrawy były smaczne i apetycznie wyglądały.
Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a ich pomysłowość nigdy się nie kończy czego dowodem były ostatnie zajęcia w świetlicy. Kilkoro z dzieci uczęszczających do placówki uczestniczyło w spotkaniu rodzinnym takim jak wesele. Zainspirowane tym wydarzeniem dzieci, postanowiły urządzić podobny bal w placówce. Przygotowywały się do tego przez kilka dni. Najpierw stworzyły weselną dekorację, następnie wybrały repertuar muzyczny i nakryły do stołu. Aby wesele się udało potrzebni byli państwo młodzi. Dzieci wykonały ich używając do tego przedmiotów znajdujących się w placówce. W ten oto sposób z mopa, kijków i starej sukni powstała para młoda. Chętnych do zabawy z kukiełkowymi nowożeńcami nie brakowało. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26Galeria zdjęć: Zajęcia w Szczepankowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook