Logo: GOPS Lubawa

Jesienny wyjazd Klubu „Senior+” w Złotowie

  • Opublikowane: 2023-11-03 13:47:50
  • Autor: Monika Empel, inspektor
  • drukuj
Uczestnicy Klubu ,,Senior +” w Złotowie w dniu 26 października 2023r. wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Żelazowej Woli i Niepokalanowa.
W Żelazowej Woli seniorzy odwiedzili Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, w którym mieli okazję poznać historię rodzin Chopinów i Skarbków, obejrzeć ich rodzinne pamiątki, a także zobaczyć na przygotowanych prezentacjach, jak na przestrzeni lat zmieniał się budynek oficyny. Zwiedzili także park, który na obszarze 7 hektarów obsadzony jest 10 tysiącami gatunków rozmaitych roślin. Jesienne barwy na drzewach i krzewach oraz melodie wybrzmiewające w parkowych alejkach wprowadziły seniorów w wyjątkowy nastrój.
Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Niepokalanowie, gdzie seniorzy zwiedzili Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask wraz z Kaplicą Wieczystej Adoracji, która wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Ponadto uczestniczyli w seansie obrazującym Misterium Męki Pańskiej oraz pokazie Panoramy Tysiąclecia przedstawiającej, w formie ruchomej szopki, historię Kościoła w Polsce. Niezwykłym przeżyciem było dla uczestników wyjazdu zwiedzenie Celi nr 19, którą od 1936r. do momentu aresztowania w 1941r. zamieszkiwał św. Maksymilian Kolbe. Fakty i pamiątki z jego życia i posługi zaprezentowane były również w Muzeum i Starej Kaplicy Św. Maksymiliana, które zwiedzili seniorzy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18Galeria zdjęć: Jesienny wyjazd Klubu „Senior+” w Złotowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook