Logo: GOPS Lubawa

Dzień Dziecka w Mortęgach

  • Opublikowane: 2024-06-07 15:31:10
  • Autor: Karolina Jaskulska, opiekun/wychowawca
  • drukuj
1 czerwca w ramach XXVI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny w Mortęgach obchodzony był Dzień Dziecka. Dzięki współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Rady Sołeckiej wsi, Klubu „Senior +” oraz Placówki Wsparcia Dziennego na wszystkich przybyłych gości czekały nie lada atrakcje. 
Można było skosztować pysznej zupy oraz przysłowiowej pajdy ze smalcem, które przygotowali seniorzy z Klubu Senior + wspólnie z panem Piotrem Karczewskim. W kawiarence na gości czekały przygotowane przez rodziców dzieci uczęszczających do Placówki Wsparcia Dziennego  domowe ciasta, natomiast członkowie rady sołeckiej zadbali o to, by nie zabrakło zapiekanek, frytek, gorfrów, napoi oraz waty cukrowej i popcornu. Kiełbaska z grilla również cieszyła się „dużym wzięciem”.
 Na najmłodszych z okazji ich święta czekały zjeżdżalnie. Przygotowano również konkurencje sportowe, podczas których dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności, spryt i refleks, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Wszyscy mieli okazję udać się na przejażdżkę limuzyną czy motocyklem. Dzięki uprzejmości druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdykach atrakcją dla dzieci jak i dorosłych  było strącanie pachołków strumieniem wody oraz kurtyna wodna. Tradycyjnie już odbyła się również wspólna zabawa w pianie oraz wspólne kolorowe szaleństwo z proszkami holi.
Po zakończeniu oficjalnej części pikniku mieszkańcy bawili się na zabawie pod przysłowiową „chmurką” z muzyką na żywo.
Mimo, że tego dnia obchodziliśmy dzień dziecka, nie tylko najmłodsi mieli okazję do spędzenia pięknego popołudnia ale również dorośli mieszkańcy skorzystali z okazji do integracji i wspólnego spędzenia sobotniego popołudnia.
Organizatorzy pragną podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli organizację pikniku rodzinnego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50Galeria zdjęć: Dzień Dziecka w Mortęgach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook