Logo: GOPS Lubawa

Integracyjna wycieczka do Torunia

  • Opublikowane: 2017-07-10 15:02:23
  • Autor: Arleta Sternicka, wychowawca
  • drukuj
Uczestnicy Świetlic z Prątnicy, Targowiska Dolnego, Rakowic, Mortęg oraz Szczepankowa udali się na wycieczkę integracyjną do miasta Mikołaja Kopernika. W planach było zwiedzanie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Toruńskiego Planetarium oraz pobyt w Jump Arena.
Do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy uczestnicy dotarli na godz. 9.00 i przez kolejne 3 godziny zwiedzali 6 pięter niesamowitych, interaktywnych wystaw z wielu dziedzin nauki. Dzieci miały możliwość zapoznać się z  Wahadłem Foucaulta, z doświadczeniami z zakresu min. ruchu obrotowego oraz optyki. Uczestnicy byli zafascynowani tym miejscem. Następnym punktem w planie wycieczki było zwiedzanie zabytkowej części Torunia, odwiedziliśmy pomnik Mikołaja Kopernika oraz kupiliśmy pamiątki i zjedliśmy posiłek w Mc Donaldzie.
Kolejnym etapem wycieczki był seans familijny pt. „Mój kumpel Niko” w Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu. Była to astronomiczna a zarazem przygodowa opowieść o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i kosmosem. Na zakończenie uczestnicy udali się do świata trampolin - słynnej na całą Polskę „JUMP ARENY”. To była naprawdę udana wycieczka.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24Galeria zdjęć: Integracyjna wycieczka do Torunia

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry