Logo: GOPS Lubawa

Wycieczka do Gdyni i Gdańska

  • Opublikowane: 2017-07-07 11:40:23
  • Autor: Renata Woźniak, wychowawca
  • drukuj
Dzieci i młodzież z Placówek Wsparcia Dziennego z Rożentala, Sampławy, Złotowa były na wyjeździe integracyjnym w Trójmieście. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni na interaktywnej wystawie, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę.
To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata. Stanowiska zapraszają do twórczego eksperymentowania i odkrywania naukowych ciekawostek. Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne. Pierwsza z nich, HYDROŚWIAT zaprasza do poznania tajemnic wodnego świata - budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry można się nieźle pochlapać. DRZEWO ŻYCIA to wystawa skupiająca się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie zwiedzający mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Można było też odczuć na własnej skórze trzęsienie ziemi. Wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY przedstawiała fizyczny wszechświat bez uciekania się do wzorów i wykresów. Zagadki dotyczące środka ciężkości, ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych. W sekcji AKCJA - CZŁOWIEK czekała nas wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Dzięki multimedialnym manekinom można zajrzeć do środka naszych organizmów, poznając zachodzące w nich procesy. Był też czas na zakup pamiątek.
Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym „Wybrzeża” w Gdańsku Oliwa. Łącznie zobaczyć można tu około 200 gatunków zwierząt, również z najodleglejszych zakątków świata. Część z nich nie występuje już na wolności, więc jest to dla nich szansa na przetrwanie, a dla gości ZOO jedyna okazja, by je zobaczyć. Mieszkające tu kondory wielkie, hipopotamy karłowate czy wilki grzywiaste to niezwykle cenne gatunki, które zagrożone są wyginięciem. Dlatego wizyta w ogrodzie zoologicznym była ważnym elementem edukacji dzieci, dzięki czemu zrozumiały one, jak ważny jest szacunek dla wszystkich istot żywych. W oliwskim ZOO można spędzić cały dzień podziwiając niezwykłe małpki, żyrafy, kangury czy wielbłądy, odwiedzić ptaszarnię, gadziarnię czy nowo otwartą lwiarnię.
Na końcu, aby nabrać sił na drogę powrotną dzieci udały się do MC Donaldu. Wycieczkę wspominamy bardzo miło. Pogoda również dopisywała.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

80Galeria zdjęć: Wycieczka do Gdyni i Gdańska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry